Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

ZASP utopił 9 milionów

02 września 2002 | Kultura | JR

Poprzedni zarząd inwestował w obligacje Stoczni Szczecińskiej

ZASP utopił 9 milionów

JANUSZ R. KOWALCZYK

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Związek Artystów Scen Polskich stracił ok. dziewięciu milionów złotych. Stało się to na skutek ulokowania pieniędzy w obligacjach Stoczni Szczecińskiej. Jest ona dziś w stanie upadłości.

Długa kolejka do majątku stoczni

Związek Artystów Scen Polskich, który kupił obligacje Stoczni Szczecińskiej wartości 9 mln zł, jest jednym z wielu wierzycieli upadłego holdingu. Jego wierzytelności znajdują się na dość odległym miejscu listy wierzycieli. Dlatego ich odzyskanie może być kłopotliwe, jeśli wręcz nie niemożliwe. Zgodnie z prawem, podział majątku upadłej spółki odbywa się w ustalonej kolejności. Z majątku, który pozostał po bankrucie, w pierwszej kolejności reguluje się zobowiązania wobec pracowników. Potem swoje pieniądze odzyskuje skarb państwa oraz instytucje takie, jak np. Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z dotychczas znanych informacji wynika, że jedynie wobec państwa upadła stocznia pozostawiła kilkaset milionów złotych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2712

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament