Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmiany własnościowe na rynku przesyłek ekspresowych - właściwy moment na przejęcie

02 września 2002 | Kolumna transportowa | KR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Rozmowa z Hermanem Jeppe Machielsenem, członkiem rady nadzorczej Express Deutsche Post World Net oraz Aleksandrem Morozowskim, prezesem Zarządu Servisco

Zmiany własnościowe na rynku przesyłek ekspresowych - właściwy moment na przejęcie

Herman Jeppe Machielsen

Aleksander Morozowski

Spotykamy się z okazji przejęcia kolejnych 40 proc. akcji Servisco przez Deutsche Post, co daje w sumie 100 proc. aktywów firmy. Przy okazji - ile kosztowała ta inwestycja? Czego panowie spodziewacie się po tej transakcji?

HERMAN JEPPE MACHIELSEN: Mam nadzieję, że nie zapłaciliśmy zbyt dużo. Powód, dla jakiego nabyliśmy pozostałe 40 proc. Servisco, jest taki: po pierwsze, budujemy sieć międzynarodową; po drugie, dokonaliśmy już znacznych inwestycji w Servisco w ubiegłym roku i doszliśmy do przekonania, że jest to właściwy moment, aby dokupić pozostałą część i w całości zintegrować Servisco z Deutsche Post World Net (DPWN).

Servisco przejmuje Eurocargo, spedytorską część działalności firmy Danzas. Czy w związku z tym chce pozyskać nowych klientów, czy też raczej zaoferować nowe usługi starym klientom?

Tak naprawdę nie jest to przejęcie, ponieważ Danzas już wcześniej był własnością DPWN, więc jest to tylko przesunięcie funkcji w ramach nowej struktury. U podstaw...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2712

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament