Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przed oddaniem do ruchu

02 września 2002 | Moje Auto | NK
źródło: Nieznane

Trasa Siekierkowska - Wał Miedzeszyński

Przed oddaniem do ruchu

Wał Miedzeszyński oddany do użytku

FOT. RAFAŁ GUZ

Ostatnie warstwy nawierzchni na jezdni zjazdowej z mostu Siekierkowskiego na Wał Miedzeszyński w stronę Otwocka, ostatnie elementy chodników, ekranów akustycznych i ostatnie poprawki oznakowania - to obraz kończonej budowy węzła Trasy Siekierkowskiej z Wałem Miedzeszyńskim.

Ekipy Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych spędziły 636 pracowitych dni na budowie, pod okiem swego szefa, inż. Andrzeja Łajszczaka.

- Jeszcze tylko drobna kosmetyka przy przejściach podziemnych i już kończymy - oświadczyli kilka dni temu pracownicy WPRD.

Przekazujemy kilka ciekawostek z budowy, jako że inwestycja od początku (1 grudnia 2001 r.) budziła duże zainteresowanie warszawiaków.

Najdłuższym obiektem mostowym jest estakada, którą kierowcy zjadą z mostu Siekierkowskiego na wał w stronę Trasy Łazienkowskiej. Liczy ona 282 metry. Składa się z 14 przęseł.

Główny wiadukt nad Wałem mierzy 62 m długości. Nad kanałkiem Ulgi są trzy mosty o długości: 40, 45, 63 m. Są też trzy kładki dla pieszych. Obiekty mostowe posadowione są na 338 wielkośrednicowych palach, które mają od 10 do 15 m długości. Drogowcy wybudowali 5 tuneli dla pieszych pod poszczególnymi jezdniami....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2712

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament