Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczpospolita Czytelników; 02.09.2002

02 września 2002 | Prawo | RK

Rzeczpospolita Czytelników

Wspólnoty mieszkaniowe

I CZĘŚĆ

Podczas dyżuru telefonicznego dotyczącego wspólnot mieszkaniowych na pytania czytelników odpowiadała Ewa Bończak-Kucharczyk, była wiceprezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast oraz autorka wielu publikacji na ten temat. Przedstawiamy kolejną relację z dyżuru.

Czy przewodniczący wspólnoty (jest jednym z właścicieli mieszkań), który za swoją pracę pobiera wynagrodzenie, musi posiadać licencję?

Ustawa o własności lokali nie przewiduje funkcji przewodniczącego wspólnoty. Czytelnikowi chodzi najprawdopodobniej o przewodniczącego zarządu wybranego przez właścicieli lokali. Jeżeli osoba taka nie prowadzi działalności zawodowej w zakresie zarządzania nieruchomościami, to nie musi posiadać licencji.

Z aktu notarialnego kupna-sprzedaży mojego lokalu wynika, że zarząd nieruchomością wspólną do czasu powstania wspólnoty mieszkaniowej będzie sprawować spółdzielnia. I tak też było przez rok, potem zastąpił ją zarząd wybrany przez właścicieli lokali. Uchwały w tej sprawie jednak nie protokołował notariusz, a przecież wymagają tego przepisy. Czy nowy zarząd działa legalnie?

Cytowany przez czytelnika fragment aktu notarialnego, że spółdzielnia ma zarządzać nieruchomością do chwili...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2712

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament