Chcieli wygrać

02 listopada 2002 | Sport | NK NS
źródło: Nieznane

Druga runda Pucharu UEFA Parma - Wisła 2:1 - Malaga - Amica 2:1 - Dobre mecze polskich drużyn

AC Parma - Wisła 2:1. Maciej Stolarczyk (z lewej) i Hidetoshi Nakata

(c) AP

Godnie zaprezentowali się piłkarze Wisły Kraków w Parmie i Amiki Wronki w Maladze. Po raz pierwszy od kilku lat w meczach wyjazdowych z groźnymi przeciwnikami polskie drużyny nie chowały się za podwójną gardą. Chciały grać i wygrać.

Przez 20 minut Wisła zachowywała się tak, jakby grała u siebie, a nie na wyjeździe. Kontrolowała piłkę, nie pozwalała Włochom na niebezpieczne akcje, gole mogli zdobyć Mauro Cantoro oraz Marcin Kuźba. Ale czas optymizmu szybko się skończył i zaczął okres trwogi. W 26. min. Massimo Donati kolejny raz oszukał młodego Pawla Strąka. Nikt nie podbiegł, żeby go zatrzymać, i Włoch strzelił z 25 metrów. Angelo Hugues był źle ustawiony. Stał daleko przed bramką i nie wykazał odpowiedniego refleksu, by w porę ruszyć w kierunku piłki, która przelatywała blisko niego. Parma prowadziła 1:0. Do końca pierwszej połowy baliśmy się o każdą akcję włoskiej drużyny. Szkolne błędy popełniali Hugues, który, gdy wznawiał grę, podawał głównie do przeciwników, a także gubiący piłkę w pobliżu swojej bramki Maciej Stolarczyk i Mariusz Jop....