Wyceńmy wartości niematerialne i prawne
Co nowego w bilansie?
Wyceńmy wartości niematerialne i prawne
W Polsce, a także w niektórych innych krajach wartości niematerialne i prawne podlegają ujawnianiu i wycenie, jeżeli zostały nabyte (zakupione lub otrzymane jako aport). Wyjątkiem są koszty zakończonych prac rozwojowych.
RYS. ANDRRZEJ JACYSZYN
- PISALIŚMY JUŻ...
TADEUSZ WAŚLICKI
W poprzednich DF przedstawiliśmy ogólne zasady, którymi należy kierować się przy sporządzaniu sprawozdania finansowego za 2002 r. Obecnie zajmiemy się wyceną i prezentacją w bilansie poszczególnych grup aktywów i pasywów. Będziemy omawiać je w kilku odcinkach - jednak w nieco innej kolejności niż wynika to z obowiązującego wzoru bilansu. W ten sposób unikniemy powtórzeń, gdyż niektóre problemy są wspólne, niezależnie od tego, czy np. inwestycje, należności, zobowiązania, rozliczenia międzyokresowe mają długo-, czy krótkoterminowy charakter. Zaczniemy od wyceny składnika aktywów - wartości niematerialnych i prawnych.
Na wstępie przypomnijmy, że obecnie aktywami są kontrolowane przez jednostkę zasoby majątkowe o wiarygodnie określonej wartości, powstałe w wyniku przeszłych zdarzeń, które spowodują w przyszłości wpływ do
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta