Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycje bez ograniczeń

10 lutego 2003 | Nasza Europa | GB
źródło: Nieznane

JAK GRAĆ NA ZAGRANICZNEJ GIEŁDZIE Nie będzie z tym większych problemów, gdyż polskie przepisy zezwalają na to od dawna

Inwestycje bez ograniczeń

RYS. PAWEŁ GAŁKA

GRZEGORZ BRYCKI

Na inwestowanie w akcje spółek notowanych na rynkach zagranicznych polskie przepisy prawne zezwalają od dawna. Czynnikiem zniechęcającym do inwestowania za granicami mogą być jednak systemy podatkowe oraz wymogi dotyczące wysokości własnego wkładu.

Do września 2002 r. istniały ograniczenia - konieczność uzyskiwania zezwolenia na wywóz waluty w Narodowym Banku Polskim. Zostały one jednak zniesione przez nowe prawo dewizowe. Obecnie polscy inwestorzy mogą bez przeszkód zakładać rachunki maklerskie bez pytania kogokolwiek o zgodę. Brak ograniczeń dotyczy państw Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W praktyce oznacza to możliwość inwestowania na wszystkich giełdach w państwach Unii Europejskiej, jak również w pozostałych wysoko rozwiniętych krajach Europy, a także m.in. w USA, Kanadzie, Japonii i Korei Południowej.

Przez polskiego brokera

Możliwość inwestycji na giełdach zagranicznych oferują od dawna czołowe polskie biura maklerskie. Będąc klientem największego polskiego biura maklerskiego - Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA, musimy podpisać specjalną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2845

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament