Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedwczesne emocje

10 lutego 2003 | Nieruchomości, budownictwo | SB

Jak usprawnić obrót nieruchomościami (3) Opinia o księgach wieczystych

Przedwczesne emocje

  • Poprzedni odcinek
STEFAN BRATKOWSKI

Ostatnimi dokumentami publicznymi, którym trzeba informatyzacji, są akurat księgi wieczyste. Zagląda się do nich w normalnej cywilizacji, którą chcemy przywrócić, co najwyżej parę razy w roku, a czasem raz na parę lat.

Księgom wieczystym potrzeba natomiast porządku wpisów, o który zadbać należałoby możliwie szybko, w interesie zresztą samych właścicieli nieruchomości czy mieszkań i samorządów lokalnych. Za ich pieniądze. Oczywiście - bez wiązania ceny wpisu z wartością nieruchomości, bo to formalność. To musi zająć czas, ale też nie lata. Dla ewentualnej późniejszej informatyzacji wystarczy następnie wbić treść zweryfikowanych zapisów w komputer na miejscu i ujawnić na stronie internetowej danej gminy wiejskiej czy miejskiej; bez żadnych ogólnopolskich Prokomów i innych takich; w miesiąc, nie w kilkanaście lat (są gminy, gdzie już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2845

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament