Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ład czy bezład

10 lutego 2003 | Nieruchomości, budownictwo | KM JM NE

Planowanie przestrzenne Inwestorzy chcą mieć łatwiej, urzędnicy mają zamiar zlikwidować chaos w zabudowie miast

Ład czy bezład

  • Jak to robią inni - planowanie po amerykańsku
  • Trudny czas dla inwestorów
KRYSTYNA MILEWSKA

W tym tygodniu w Sejmie odbędzie się trzecie czytanie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Posłowie mają do przegłosowania ponad 220 poprawek. Jest ich tyle, ponieważ rządowy projekt nie podoba się przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych.

Jaka powinna być ustawa o planowaniu przestrzennym, aby inwestorzy nie musieli latami oczekiwać na decyzję, co może powstać na ich gruncie? Co należy zapisać w dokumencie, by nowe budynki nie szokowały brzydotą i wpisywały się w otoczenie? W trakcie prac legislacyjnych prowadzonych w Sejmie od kilku miesięcy po drugim czytaniu do ustawy zgłoszono ponad 240 poprawek. Komisja nadzwyczajna przyjęła około 10. Część poprawek wycofano i wszystko wskazuje na to, że w trakcie trzeciego czytania ustawy, na najbliższej sesji, pod głosowanie trafi ponad 220 poprawek. Ministerstwo Infrastruktury jest jednak przekonane, że zwycięży model rządowy, inwestorzy zaś zabiegają o głosy nie tylko opozycji, aby to ich propozycje znalazły uznanie. Jaki będzie wynik sporu? Prawdopodobnie przekonamy się już w tym tygodniu. KM

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2845

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament