Ład czy bezład
Ład czy bezład
- Jak to robią inni - planowanie po amerykańsku
- Trudny czas dla inwestorów
W tym tygodniu w Sejmie odbędzie się trzecie czytanie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Posłowie mają do przegłosowania ponad 220 poprawek. Jest ich tyle, ponieważ rządowy projekt nie podoba się przedsiębiorcom zrzeszonym w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych.
Jaka powinna być ustawa o planowaniu przestrzennym, aby inwestorzy nie musieli latami oczekiwać na decyzję, co może powstać na ich gruncie? Co należy zapisać w dokumencie, by nowe budynki nie szokowały brzydotą i wpisywały się w otoczenie? W trakcie prac legislacyjnych prowadzonych w Sejmie od kilku miesięcy po drugim czytaniu do ustawy zgłoszono ponad 240 poprawek. Komisja nadzwyczajna przyjęła około 10. Część poprawek wycofano i wszystko wskazuje na to, że w trakcie trzeciego czytania ustawy, na najbliższej sesji, pod głosowanie trafi ponad 220 poprawek. Ministerstwo Infrastruktury jest jednak przekonane, że zwycięży model rządowy, inwestorzy zaś zabiegają o głosy nie tylko opozycji, aby to ich propozycje znalazły uznanie. Jaki będzie wynik sporu? Prawdopodobnie przekonamy się już w tym tygodniu. KM
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta