Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy premier ułatwi podbój Dalekiego Wschodu

10 lutego 2003 | Ekonomia | ZL

Mniej państw na polskiej liście krajów objętych zakazem eksportu broni

Czy premier ułatwi podbój Dalekiego Wschodu

Polski przemysł obronny szuka swej szansy eksportowej na Dalekim Wschodzie. Singapur i Indie znalazły się na trasie podróży premiera Leszka Millera, której początek zaplanowano na 12 lutego. Według informacji "Rz" premier zamierza promować wyroby krajowej zbrojeniówki.

Eksportowi broni sprzyja dziś skrócenie tzw. listy negatywnej - na której umieszczone są w RP państwa objęte zakazem lub ograniczeniami eksportu broni, usług i technologii "o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa".

Po zawarciu kontraktów na dostawy systemów kierowania ogniem Drawa T do czołgów T-72, należących do armii indyjskiej (wartości ponad 72 mln USD) i 82 wozów zabezpieczenia technicznego, a także wojskowych spadochronów, trwają obiecujące negocjacje z Malezją w sprawie eksportu 48 najnowszych czołgów PT-91 M. Łącznie ze sprzedażą 14 wozów zabezpieczenia technicznego dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2845

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament