Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europa w każdej gminie

10 lutego 2003 | Publicystyka, Opinie | JB

Wątpliwości wokół punktów informacji

Europa w każdej gminie

Działania informacyjne związane z referendum nie powinny koncentrować się wyłącznie na prowadzonej za pośrednictwem telewizji kampanii perswazyjno-reklamowej. Obywatele w swoich społecznościach lokalnych powinni w jak najszerszym zakresie móc brać udział w spotkaniach i dyskusjach na temat integracji europejskiej, przysłuchiwać się na żywo debatom i zadawać kompetentnym osobom nurtujące ich pytania.

Taka ogólnonarodowa obywatelska debata nie może być centralnie organizowana przez rząd. Jednak mądre wsparcie z jego strony mogłoby przyczynić się do tego, by działania miały zasięg rzeczywiście powszechny i nie ograniczały się tylko do najaktywniejszych środowisk lokalnych. Ten sposób rozumowania bliski wielu organizacjom pozarządowym nie został wykorzystany w dotychczasowym myśleniu o kampanii informacyjnej, czego wyrazem była m.in. kampania ministra Sławomira Wiatra, właściwie wyłącznie ograniczająca się do telewizji i innych mediów.

Nowo powołany minister Lech Nikolski w swoich pierwszych oświadczeniach wskazywał na znaczenie lokalnych liderów opinii - cieszących się autorytetem przedstawicieli samorządu, nauczycieli, działaczy pozarządowych, księży - i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2845

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament