Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadchodzi konkurencja

10 lutego 2003 | Prawo | AŁ
źródło: Nieznane

Wchodzi w życie ustawa o pracy zagranicznych prawników w Polsce

Nadchodzi konkurencja

  • Opinie

Polski rynek usług prawniczych jest jeszcze nienasycony

FOT. MACIEJ PIĄSTA

AGATA ŁUKASZEWICZ

Nie boimy się konkurencji prawników cudzoziemców, choć jej nie lekceważymy - mówią polscy adwokaci i radcowie. Od dziś ich zagraniczni koledzy mogą rozpocząć w Polsce prywatną praktykę, pod warunkiem że Polacy mają takie same prawa w ich krajach.

Na razie prawnicy z Unii będą w Polsce traktowani na równi z innymi zagranicznymi. Po przystąpieniu Polski do UE uzyskają taki sam status jak prawnicy rodzimi. Mówi o tym wchodząca dziś w życie ustawa o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Polsce.

To dobra ustawa, która pozwala na zdrową konkurencję - mówią o niej nasi rozmówcy. Niebawem w kraju może zacząć przybywać zagranicznych prawników. W Warszawskiej Radzie Adwokackiej czekają dziś dwa wnioski niemieckich adwokatów o wpis na listę.

- Na razie chodzi jednak o pomoc prawną świadczoną w ograniczonym zakresie, tj. swojego macierzystego prawa - wyjaśnia mec. Jacek Trela, dziekan Warszawskiej Rady Adwokackiej. Spodziewa się, iż będzie ich coraz więcej. Prawdziwy ruch zacznie się jednak dopiero po wstąpieniu do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2845

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament