Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zatrudnij się sam

10 lutego 2003 | Nasza Europa | MP
źródło: Nieznane

W OKRESIE PRZEJŚCIOWYM Już dziś można legalnie podjąć pracę w Unii

Zatrudnij się sam

RYS. ANDRZEJ JACYSZYN

MARIUSZ PRZYBYLSKI

Już dziś wiadomo, że nie wszystkie kraje Unii skorzystają z możliwości stosowania okresu przejściowego na podejmowanie pracy przez Polaków. Nawet jeżeli zdecydują się wprowadzić takie ograniczenia, będzie można pracować w UE - podobnie jak robi się to u nas - na zasadzie samozatrudnienia.

Nie od razu po 1 maja 2004 r. obejmą nas wszystkie przywileje, z jakich korzystają obywatele Unii. Poza Cyprem i Maltą, wszystkie państwa przystępujące do UE zostały objęte okresem przejściowym na podejmowanie pracy w krajach wspólnoty, o co wnioskowały głównie Niemcy i Austria. Nie wszystkie kraje UE skorzystają z możliwości stosowania tego ograniczenia. Otwarcie swoich rynków pracy dla Polaków sygnalizowały już Wielka Brytania, Szwecja, Holandia i Irlandia.

CZYTAJ TAKŻE W DOBREJ FIRMIE 18 i 20 lutego br. relacje z redakcyjnego dyżuru telefonicznego "Polak w Anglii, Anglik w Polsce" na temat przepisów prawa administracyjnego i finansowego. x 20 lutego br. odbędzie się też kolejny z cyklu dyżurów telefonicznych DOBREJ FIRMY pt. "Polak we Francji, Francuz w Polsce". Dokładną godzinę i numer telefonu podamy w NASZEJ EUROPIE za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2845

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament