Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komu zasiłek, komu świadczenie

10 lutego 2003 | Prawo | RM

Rzeczpospolita Czytelników

Komu zasiłek, komu świadczenie

Od czwartku obowiązują nowe przepisy znowelizowanej ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu, które m.in. zmodyfikowały uprawnienia do zasiłków dla bezrobotnych i zasiłków przedemerytalnych. Dyżur cieszył się więc dużym powodzeniem. Wyjaśnień udzielały: BEATA CZAJKA, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Rynku Pracy w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej oraz KATARZYNA KALATA, prawnik w tym departamencie.

31 grudnia 2001 r. miałam 25 lat pracy, w tym 15 lat w warunkach szkodliwych. Nasz pracodawca popadł w tarapaty finansowe. Czy jeżeli za chwilę stanę się bezrobotna, to dostanę zasiłek przedemerytalny? Nie byłam jeszcze zarejestrowana w urzędzie pracy.

Ostatnia nowela ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu (dalej: zpb) daje możliwość uzyskania zasiłku przedemerytalnego tym, którzy do 12 stycznia 2002 r. byli zarejestrowani w urzędzie pracy i zaistniały warunki nabycia tego zasiłku. Skoro czytelniczka pracuje do dziś, nie spełnia podstawowej przesłanki - zarejestrowania jako bezrobotna w urzędzie pracy do 12 stycznia zeszłego roku. Obecnie po...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2845

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament