Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za plecami Ameryki

10 lutego 2003 | Wojna z terroryzmem | PJ NT NP

Niemiecko-francuski plan rozwiązania kryzysu irackiego - Poparcie Rosji - Powell krytykuje

Za plecami Ameryki

Plan francusko-niemiecki

Niemcy i Francja pracują nad wspólnym planem rozwiązania kryzysu irackiego drogą pokojową. Zostanie on przedstawiony w piątek na forum Rady Bezpieczeństwa. Francusko-niemiecką inicjatywę zamierza poprzeć Rosja.

Sprawa ta była wczoraj tematem rozmowy kanclerza Gerharda Schr?dera z przebywającym w Berlinie prezydentem Władimirem Putinem. - Stanowisko Rosji, Francji i Niemiec jest praktycznie takie samo - powiedział Putin na konferencji prasowej. Dodał, że ich opinię podzielają też Chiny. Schr?der i Putin opowiedzieli się za kontynuowaniem pracy inspektorów rozbrojeniowych w Iraku, a co będzie dalej, powinna zadecydować Rada Bezpieczeństwa na podstawie raportu inspektorów. - Nie widzimy żadnych powodów do użycia siły - powiedział Putin.

Tymczasem informacje o nowym planie w sprawie Iraku znalazły się w niedzielnym numerze tygodnika "Der Spiegel", który powołuje się na źródła w Urzędzie Kanclerskim. Pojawiły się już w sobotę w internetowym wydaniu magazynu i stały się przedmiotem zakulisowych dyskusji w Monachium.

Irak, według tego planu, miałby stać się na wiele lat faktycznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2845

Spis treści

Wyprawa na K2

Zamów abonament