Ucieczka do przodu
Ucieczka do przodu
MAREK SZCZEPANIK
Przez ostatnie lata Czesława Paluch uczestniczyła w pracach komisji ekonomicznej i monetarnej Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych przy UE. Do dziś pełni funkcje członka Zarządu Krajowego Związku BS. - Nie musimy bać się Unii, bo nie jesteśmy od nich gorsi. Więcej zagrożeń czyha na spółdzielców ze strony krajowych polityków - uważa.
Do sektora bankowego trafiła zaraz po ukończeniu prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. - Zaczęłam od państwowego Banku Rolnego, gdzie "na dzień dobry" mianowano mnie starszym inspektorem ekonomicznym. Co prawda w drabinie zawodowej tej instytucji nie było zbyt wielu niższych szczebli, ale byłam dumna z tego tytułu - wspomina z rozbawieniem.
Wkrótce doszło do fuzji Banku Rolnego z Centralnym Związkiem Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych i powstał Bank Gospodarki Żywnościowej. W ciągu jednego dnia Czesława Paluch stała się pracownikiem bankowej spółdzielczości. - To była dla mnie prawdziwa nowość i pewien szok. Znalazłam się w innym świecie, gdzie korespondencję z klientami prowadziło się odręcznie, podobnie zresztą jak księgi bankowe. Poczułam się jak...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta