Gdy wynagrodzenie znacznie się zmieni; Inne wątpliwości przy kasie
Jak obliczyć ekwiwalent za urlop wypoczynkowy
Gdy wynagrodzenie znacznie się zmieni
Inne wątpliwości przy kasie
Otrzymywane przez prezesa spółki nagrody kwartalne, uzależnione od osiągniętego zysku, nie są podstawą przy obliczeniu ekwiwalentu za zaległy urlop wypoczynkowy. Jednak wewnętrzny regulamin wynagradzania w przedsiębiorstwie może ustanowić korzystniejsze zasady.
- Od 14 lat byłem prezesem spółki z o.o. W ubiegłym roku otrzymałem nagrody kwartalne uzależnione od osiągniętego zysku netto w znacznych kwotach. W tym roku spółka będzie wykonywała podobne prace jak w 2003 r. i powinna osiągnąć zyski porównywalne do osiągniętych w 2003 r. Od 1 listopada nie jestem już prezesem, ale nadal pracuję w przedsiębiorstwie. 30 maja kończy mi się jednak wypowiedzenie i przechodzę na świadczenie przedemerytalne. W jaki sposób spółka powinna ustalić wysokość ekwiwalentu za zaległy urlop wypoczynkowy? Czy brać do tego średnią z trzech ostatnich miesięcy, czy z 12 poprzedzających datę rozwiązania umowy o pracę, gdzie średnie miesięczne wynagrodzenie będzie o około 80 proc. wyższe niż ustalone za trzy miesiące? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Wątpliwości czytelnika wynikają z tego, w jaki sposób powinno się ustalić wysokość ekwiwalentu za zaległy urlop przy dużych wahaniach wynagrodzenia za ostatnie miesiące....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta