Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Większe NATO i bezpieczniejsza Polska

30 marca 2004 | Świat | JP AR
źródło: Nieznane

Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja i Słowenia są już w sojuszu północnoatlantyckim - Największe poszerzenie w historii

Większe NATO i bezpieczniejsza Polska

  • Przestrzeń powietrzna pod kontrolą sojuszu
  • Nerwowość w Moskwie

Prezydent George W. Bush z premierami Łotwy Indulisem Emsisem, Słowenii Antonem Ropem, Litwy Algirdasem Brazauskasem oraz Słowacji Mikulaszem Dzurindą

(C) AP

Siedem państw środkowoeuropejskich: Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja i Słowenia przystąpiło wczoraj do NATO. - Witajcie w największym i najskuteczniejszym sojuszu w historii - powiedział sekretarz stanu USA Colin Powell zwracając się do premierów nowych państw członkowskich.

Ceremonia największego poszerzenia w historii NATO odbyła się wczoraj przed Białym Domem. - Cierpieli pod okrutną tyranią. Walczyli o niepodległość. Wywalczyli wolność dzięki odwadze i wytrwałości, a dziś są z nami jako pełnoprawni i równi partnerzy w tym wielkim sojuszu - chwalił nowych członków prezydent USA George W. Bush. - Nasz sojusz - dodał - stoi w obliczu nowego wroga, który spowodował śmierć niewinnych osób w Nowym Jorku i Madrycie.

POWIEDZIELI "RZECZPOSPOLITEJ"

Pal Csaky, wicepremier Słowacji: Wejście do NATO to epokowe wydarzenie w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3190

Spis treści
Zamów abonament