Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przepadek samochodu pijanego kierowcy

13 listopada 2004 | Prawo | AC

Prawo karne Czy i w jakich sytuacjach odbierać auta jako narzędzia przestępstwa

Przepadek samochodu pijanego kierowcy

Ostatnie wyniki badania opinii publicznej ujawnione przez Pentor, wskazują na to, że dwie trzecie rodaków chce orzeczenia przepadku samochodu, jeżeli prowadzący auto lub sprawca wypadku był w stanie nietrzeźwości. Z pewnością jest to reakcja społeczeństwa na ponad 70 śmiertelnych wypadków oraz liczbę ponad 2200 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców w okresie Święta Zmarłych.

KODEKS KARNY

Rygoryzm naszego społeczeństwa jest na pewno usprawiedliwiony. Swego czasu spowodował, że wprowadzono do kodeksu karnego możliwość orzeczenia w szczególnych przypadkach zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze. Czy i teraz grozi nam nowelizacja k.k. w kierunku orzeczenia przepadku samochodu, gdy z jego pomocą, po pijanemu, spowodowano groźny wypadek?

Przepisy są

To pytanie należałoby zgłosić do pewnej partii politycznej, która zawsze reaguje z wyjątkowym rygoryzmem na wszelkie przejawy groźnej przestępczości i inicjuje zaostrzenie przepisów karnych. Nie czekając jednak na tę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3380

Spis treści

Nauka i Technika

Zamów abonament