Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapłacić, ale nie przepłacić

26 listopada 2004 | Dobra firma | AM

PIENIĄDZE

Bankowoźć w dobrej firmie słucham - jak najwygodniej przeprowadzać rozliczenia z kontrahentami

Zapłacić, ale nie przepłacić

  • Dyżur ekspertów
Firmy mogą w różny sposób regulować zobowiązania wobec kontrahentów, pracowników czy comiesięczne płatności na rzecz ZUS i urzędu skarbowego. Sztuka polega na tym, aby wybrać prostą i wygodną formę, a przy tym nie ponosić wysokich kosztów.

Uniwersalną i najczęściej stosowaną formą rozliczeń bezgotówkowych w obrocie krajowym są przelewy. Większość banków umożliwia realizowanie tych operacji na kilka sposobów - za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej, za pośrednictwem Internetu, telefonicznie oraz tradycyjnie, czyli w oddziale bankowym.

- Z naszych obserwacji wynika, że ponad 90 proc. rozliczeń między kontrahentami w naszym banku realizowanych jest za pomocą przelewów w formie elektronicznej. Dla klientów jest to wygodne, bowiem mogą realizować płatność o każdej porze dnia i nocy. W przypadku płatności w okienku jest to niemożliwe. Z kolei bankowi taka forma rozliczeń między klientami pozwala na usprawnienie pracy i oszczędność czasu. Dzięki temu może on zaproponować korzystniejsze warunki - mówi Leszek Sikorski, specjalista w departamencie Cash Management Raiffeisen Bank Polska.

Transakcje za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3391

Spis treści
Zamów abonament