Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zrozumieć nakaz miłosierdzia

05 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | MK
źródło: Nieznane

Kościół i świat po Janie Pawle II Zrozumieć nakaz miłosierdzia Możemy naturalnie tylko spekulować, w jaką stronę pójdzie Kościół po śmierci papieża, ale wydaje się, że kilka hipotez jest wielce prawdopodobnych.

Następny pontyfikat będzie pontyfikatem kontynuacji i raczej nowy papież zostanie tak wybrany, żeby ten pontyfikat trwał nie tak długo jak poprzedni, dlatego wielkie prawdopodobieństwo, że następcą Jana Pawła II będzie jeden z jego najbliższych współpracowników. Kościół bowiem jest pod tak wielkim wpływem Jana Pawła II, że nie do wyobrażenia są jakiekolwiek poważniejsze zmiany.

Kontynuacja nie oznacza jednak bierności. Kościół stoi przed pozornie prostym zadaniem zrozumienia do końca, wyjaśnienia światu i wprowadzenia w życie nauczania Jana Pawła II. Najważniejsze encykliki papieskie w gruncie rzeczy nie dotarły lub dotarły tylko w niewielkim stopniu do świadomości mas wiernych, a także do świadomości hierarchów Kościoła. Dwie spośród nich "Veritatis Splendor" oraz "Fides et Ratio" to bardzo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3500

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament