Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapłacimy więcej za ogrzewanie i gotowanie

05 kwietnia 2005 | Ekonomia | pb ał
źródło: Nieznane

Protestują samorządy, firmy i stacje paliwowe Zapłacimy więcej za ogrzewanie i gotowanie Ministerstwo Finansów nie ustępuje. Zamierza wprowadzić wyższą akcyzę na gaz w butlach i olej opałowy.

Ministerstwo Finansów przygotowuje zmiany w rozporządzeniu, w których efekcie akcyza na lekki olej opałowy wzrośnie z 233 zł do 1028 zł za 1000 litrów. Na gaz płynny w butlach, używany do kuchenek i ogrzewania, zostanie nałożony podatek w wysokości 695 zł za tonę. Rafinerie i sprzedawcy gazu płynnego będą musieli podnieść ceny.

Przeciwko planom resortu protestują organizacje zrzeszające firmy gazowe i stacje paliwowe. Obawiają się gwałtownego spadku popytu z powodu wzrostu cen.

Z danych Polskiej Izby Paliw Płynnych wynika, że ok. 60 proc. oleju grzewczego w kraju zużywają instytucje budżetowe -...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3500

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament