Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe akty prawne (12 - 18 marca 2005 r.)

05 kwietnia 2005 | Prawo | TZ

Unia Europejska Nowe akty prawne (12 - 18 marca 2005 r.) Promocja zdrowych produktów

Rozporządzenie KE nr 422/2005/WE z 14 marca 2005 r. zawiera komplet wytycznych do rozporządzenia RU nr 2826/2000/WE dotyczących działań informacyjnych i promocyjnych, obejmujących ze względów zdrowotnych i ekologicznych wspieranie konsumpcji (zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży) dobrych jakościowo produktów, m.in. świeżych owoców i warzyw, ich przetworów, włókna lnianego, oliwy z oliwek, olejów z nasion, mleka i produktów mlecznych, świeżego lub schłodzonego mięsa, miodu, wysokiej jakości win oraz produktów z chronioną nazwą lub cieszących się tradycyjną specjalnością. Działania te włączono do programów wspierania finansowego przez Wspólnotę. Nabrało mocy 3. dnia po ogłoszeniu z zastosowaniem od 1 lutego 2005 r. (Dz. U. UE nr L 68 z 15 marca 2005 r., s. 5).

Umowa Wspólnota - Republika Południowej Afryki rozszerzona na nowe państwa członkowskie

Decyzja RU nr 2005/206/WE z 28 lutego 2005 r. dotyczy podpisania i tymczasowego stosowania protokołu dodatkowego do umowy w sprawie handlu, rozwoju i współpracy zawartej między Wspólnotą i jej państwami członkowskimi a Republiką Południowej Afryki z rozszerzeniem jej na Polskę oraz inne nowe państwa członkowskie. Protokół ten przewiduje przyjęcie do wiadomości i zatwierdzenie m.in. przez Polskę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3500

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament