Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak odzyskać hiszpański VAT

05 kwietnia 2005 | Dobra firma | AM

POLSKI PRZEDSIĘBIORCA ROBI ZAKUPY ZA GRANICĄ Jak odzyskać hiszpański VAT Przedsiębiorcy, którzy w 2004 r. kupili towary i usługi w Hiszpanii i w ich cenie zapłacili VAT, mogą go odzyskać. Aby to zrobić, trzeba być zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług w Polsce.

Przedsiębiorca starający się o zwrot VAT nie może w Hiszpanii mieć oddziału, siedziby, miejsca zamieszkania ani dostarczać tam w okresie, którego dotyczy wniosek, żadnych usług i towarów z wyjątkiem świadczenia wewnątrzunijnych usług transportowych.

Minimalna kwota VAT do zwrotu, która uprawnia do złożenia wniosku za okresy krótsze niż rok kalendarzowy, wynosi 201,34 euro. Jeśli dotyczy całego roku kalendarzowego lub jego końcówki, musi wynosić co najmniej 25,24 euro.

Wniosek musi dotyczyć co najmniej trzech miesięcy i najwyżej jednego roku kalendarzowego. Może to być krótszy okres, jeżeli obejmuje końcówkę roku - listopad i grudzień lub sam grudzień. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3500

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament