Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W INTENCJI OJCA ŚWIĘTEGO

05 kwietnia 2005 | Warszawa | NA Ni Nk
źródło: Nieznane

Kilkuset księży będzie celebrować mszę na placu Piłsudskiego W INTENCJI OJCA ŚWIĘTEGO Na dzisiejsze nabożeństwo może zjechać pół miliona ludzi z całej Polski. Policja przygotowuje się nawet na milion uczestników. Wszystkie służby pracują od niedzieli non stop. A warszawiacy w całym mieście oddają hołd papieżowi.

Msza rozpocznie się o 17. Organizatorzy apelują, by wierni zbierali się na placu wcześniej. Trzeba się przygotować, że dziś nie wszystkim chętnym uda się dotrzeć na plac. Był on już pełen podczas niedzielnej mszy, gdy przyszło tam około 150 tys. osób. Ci, którzy staną dalej, mogą oglądać uroczystość na telebimach - przy kościele św. Anny i na placu Teatralnym. Na samym placu Piłsudskiego staną cztery ekrany.

Miasto w pogotowiu

Mszę będzie celebrowało kilkuset księży. Będą w niej uczestniczyć władze państwowe, samorządowe, korpus dyplomatyczny i przedstawiciele innych religii.

W związku z uroczystościami w okolicznych kościołach liturgia w godzinach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3500

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament