Interaktywna obsługa obywatela
21 lipca wejdzie w życie znacząca część przepisów ustawy z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Według optymistycznych założeń ma ona położyć podwaliny pod interaktywną obsługę obywatela, który (jeśli ma dostęp do Internetu) zostanie uwolniony od wizyt w siedzibie organów władzy publicznej. Sama ustawa nie odpowiada na pytania o koncepcję informatyzacji, bo ustawodawca przypisał jej rolę narzędzia, które daje delegację do określania kwestii szczegółowych w drodze aktów wykonawczych. Dopóki ich nie poznamy, nie dowiemy się niczego o standardach systemów teleinformatycznych, rejestrach publicznych lub elektronicznej wymianie dokumentów.
Płonne nadziejeWymowniejsze są natomiast przepisy zmieniające ustawy. Każdy zasługuje na odrębne omówienie, skupmy się jednak na zmianach w ustawie z 6 września 2001 r. o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta