O czym każdy wiedzieć powinien
Program Powszechnej Prywatyzacji
O czym każdy wiedzieć powinien
Robert Jurga, Marek Michalski
Program Powszechnej Prywatyzacji (PPP) zakłada wykorzystanie właściwości, w jakie wyposażone są papiery wartościowe, co stwarza możliwości wdrażania programu masowej prywatyzacji przy zastosowaniu mechanizmów rynku kapitałowego. Wymaga to funkcjonowania podstawowych struktur instytucjonalnych tego rynku oraz jego odpowiedniej organizacji. Niewątpliwe się wydaje, że PPP wpłynie na rozwój polskiego rynku papierów wartościowych, przyśpieszając zwłaszcza rozwiązania organizacyjne, które przewiduje ustawa z 22 marca 1991 r. -- Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi i funduszach powierniczych (tekst jedn. Dz. U. z 1994 r. nr 58, poz. 239 z późn. zm. , powoływana jako u. p. o. p. w. ). Chodzi tu przede wszystkim o stworzenie ram prawnych dla regulowanego, pozagiełdowego, wtórnego obrotu papierami wartościowymi, o którym mowa w art. 54 § 2 wspomnianej ustawy.
Poza tworzeniem nowych form obrotu papierami wartościowymi w ramach PPP, program ten zakłada wykorzystanie istniejących już instytucji rynku kapitałowego, tj. giełdy papierów wartościowych oraz podmiotów prowadzących przedsiębiorstwa maklerskie i działających na podstawie zezwoleń wydawanych przez Komisję Papierów Wartościowych w trybie u....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta