Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niechciane skutki postępu

24 października 2005 | Prawo | MR
źródło: Nieznane

Przechowywanie danych komunikacyjnych a zwalczanie przestępczości Niechciane skutki postępu Nowe uregulowania muszą spełniać oczekiwania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa i obywatela oraz przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Maciej Rogalski, doktor prawa, wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Niezwykły rozwój technologii telekomunikacyjnych zwiększył ich powszechną dostępność. To zaś oznacza, że z tego rodzaju usług mogą korzystać także przestępcy. I korzystają. Prawo musi temu przeciwdziałać.

Trwają właśnie prace nad projektem Decyzji Ramowej (dalej: decyzja) Rady Unii Europejskiej ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (dalej: Rada) "w sprawie przechowywania danych przetwarzanych i gromadzonych w związku z dostarczaniem publicznie dostępnych usług łączności elektronicznej lub danych o publicznych sieciach komunikacyjnych w celu śledzenia, wykrywania i ścigania przestępstw, w tym przestępstwa terroryzmu".

Warto się z nią zapoznać, gdyż nowe przepisy w przyszłości zostaną wprowadzone do systemów prawnych państw członkowskich Unii Europejskiej, a więc i naszego. A także włączyć się w proces przygotowywania decyzji, by przyczynić się do wypracowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3670

Spis treści
Zamów abonament