Oskar Lange po stronie Sowietów
Wcześniej atakował ich Daniel Passent w "Gazecie Wyborczej". Broniąc dobrego imienia swojego mistrza i nauczyciela, Tadeusz Kowalik nie waha się oskarżyć profesorów Marka J. Chodakiewicza i Pawła Wieczorkiewicza, dr. Piotra Gontarczyka oraz piszącego te słowa o "fabrykowanie zarzutów", "złą wolę" i "infamię". Poza tym - na co niedawno zwrócili uwagę Juliusz Jabłecki i Maciej Bitner z Instytutu Ludwiga von Misesa (www.mises.pl) - Kowalik próbuje włączyć kwestię obrony Langego przed zarzutem współpracy z Sowietami w prowadzoną przez "Gazetę Wyborczą" kampanię przeciwko IPN i lustracji.
Fakty przeciw mitomProfesor Kowalik twierdzi, że wszelkie informacje na temat związków Oskara Langego z sowieckim wywiadem, które - w ślad za ustaleniami amerykańskich historyków - sformułowali polscy badacze, są po prostu nieprawdziwe i nie potwierdzają ich dostępne dziś amerykańskie dokumenty. Profesor idzie jeszcze dalej i uważa,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta