Legia rozbiła wicemistrza

29 września 2007 | Sport | Paweł Wilkowicz
źródło: Nieznane

ORANGE EKSTRAKLASA Legia rozbiła wicemistrza Lider pokonał 4:1 beznadziejnie grający w obronie GKS Bełchatów. Zagłębie Lubin przegrało z Polonią Bytom 0:1. - Sam się nie zatrudniałem i sam się nie zwolnię - mówi trener Zagłębia Czesław Michniewicz Porażka Zagłębia w Bytomiu wystawia szorstką męską przyjaźń trenera Michniewicza i prezesa Pietryszyna na decydującą próbę

Lider kontra wicemistrz to brzmi dumnie w gazetowych zapowiedziach, ale na boisku wypadło blado. Osłabiony kontuzjami GKS na Łazienkowskiej nie atakował prawie wcale, a w obronie pozwalał Legii na wszystko.

Piłkarze Oresta Lenczyka (mecz zaczął się 15 minut później, bo utknęli w warszawskich korkach) nawet nie walczyli. Jeśli w ogóle mieli na to ochotę, to przeszła im w 25. minucie, gdy z boiska został wyrzucony Tomasz Wróbel.

Jego faul był bardziej przypadkowy niż złośliwy: Wróbel ścigał się z Tomaszem Kiełbowiczem, kto pierwszy dobiegnie do...