Jest wszystko, choć niezbyt tanio
Startuje 17 listopada. Nie postawił na wojnę cenową z konkurencją. Zaproponował kilka dobrych, sprawdzonych już w innych bankach rozwiązań po przeciętnych cenach
Na początek Alior Bank będzie miał 80 placówek i osiem centrów biznesowych, bo zamierza się zająć nie tylko bankowością detaliczną, ale również obsługą firm. W jego ofercie znajdziemy wszystkie najważniejsze produkty i usługi po dość rozsądnych (ale nie bardzo niskich) cenach. O jakości na razie trudno mówić. Pojawią się nowinki techniczne, choćby dotykowe ekrany w oddziałach pozwalające z jednej strony na prezentację oferty, a z drugiej, np. na złożenie podpisu pod umową.
Indywidualni klienci będą mieli do wyboru dwa rodzaje kont osobistych. Podstawowe jest prowadzone bezpłatnie, ale trzeba się liczyć z jednorazowym kosztem w wysokości 7 zł za otwarcie rachunku. Wewnętrzne przelewy, czyli w ramach banku, są bezpłatne, a zewnętrzne kosztują 6 zł, jeśli wykonuje się je w oddziale, i zero – za pośrednictwem Internetu.
Karta wydana do rachunku podstawowego daje dostęp do dużej sieci darmowych bankomatów w kraju i na świecie. Konkurenci Alior Banku coraz częściej udostępniają ponad 12 tys. krajowych maszyn, ale bezprowizyjne bankomaty za granicą znajdziemy w ofercie niewielu instytucji (m.in. mBanku czy Raiffeisen Banku).
Alior proponuje też Konto zakupowe podobne do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta