Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dom Jana Matejki po reaktywacji

26 września 2009 | Kultura | Justyna Nowicka
„Stańczyk udający ból zębów” 1856 r.
źródło: Rzeczpospolita
„Stańczyk udający ból zębów” 1856 r.

Muzeum Narodowe w Krakowie na nowo otwiera kamienicę malarza. To najstarsze muzeum biograficzne w Polsce

„Matejko reaktywacja” – pod takim hasłem zaplanowano w Krakowie otwarcie zmodernizowanej i wyremontowanej kamienicy przy Floriańskiej 41. Był to pierwszy kompleksowy remont w dziejach Domu Jana Matejki. To muzeum powstało z obywatelskiej inicjatywy kilka lat po śmierci artysty, jeszcze w XIX wieku.

Wnętrze zachowuje dawną atmosferę domu mieszczańskiego, ale w ekspozycji znajdziemy także multimedialne projekcje i sztukę współczesną.

– Ponad rok temu zaryzykowaliśmy podobny eksperyment, inaczej pokazując Wyspiańskiego na wystawie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8432

Spis treści
Zamów abonament