Orzeczenie sądu może zastąpić umowę między stronami
Jeśli przedsiębiorca dochował wszystkich wymogów, a mimo to organizator przetargu nie chce podpisać kontraktu, to można wystąpić z pozwem o zobowiązanie go do złożenia oświadczenia woli
Właśnie uprawomocnił się pierwszy w Polsce wyrok sądu powszechnego zastępujący w całości umowę w sprawie zamówienia publicznego. Jest to wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 16 lipca 2009 r. (XVI GC 682/08).
Zamawiający nie chce zawrzeć kotraktu
Wykonawca złożył ofertę na dostawę ubiorów służbowych dla pracowników zamawiającego. Oferta, opiewająca na blisko 33 mln zł, w kwietniu 2008 r. została uznana za najkorzystniejszą. Wykonawca zwracał się wielokrotnie do zamawiającego z wnioskiem o wyznaczenie terminu zawarcia umowy. Bezskutecznie.
We wrześniu 2008 r. wniósł protest, a następnie odwołanie na zaniechanie czynności wyznaczenia terminu zawarcia umowy. Odwołanie zostało oddalone, gdyż Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że nie może nakazać...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta