"Religie świata. Przewodnik encyklopedyczny"
Tytuł miesiąca
"Religie świata. Przewodnik encyklopedyczny"
To nie pierwsza w Polsce publikacja książkowa dotycząca religii. W ostatnich latach było ich kilkanaście, w tym przynajmniej kilka znaczących (praca Hustona Smitha wydana przez Alfę czy "Leksykon religii" Muzy) . Przewodnik Książki i Wiedzy wyróżnia się jednak na tym tle zdecydowanie na korzyść.
"Religie świata" są dziełem zbiorowym przeszło 50 autorów z wielu krajów, przede wszystkim z Anglii. Wszyscy autorzy są chrześcijanami.
Książka składa się z siedmiu części, kolejno poświęconych: rozwojowi różnych religii; religiom starożytnym: Egiptu, Grecji, Rzymu; religiom pierwotnym, występującym do dziś w różnych częściach świata; żywym religiom Wschodu: hinduizmowi, buddyzmowi, dzinizmowi, sikhizmowi; wyzwaniom ideologii laickich. Ósmą, a kto wie czy nie najbardziej przydatną czytelnikowi, częścią książki jest podręczny słownik z ponad 1100 hasłami. Przewodnik, bardzo elegancko wydany, zdobi 200 zdjęć, liczne mapy i wykresy.
Zanim "Religie świata" dotarły do Polski, zapoznali się z tą książką czytelnicy w 16 państwach, głównie europejskich, ale i w USA, i RPA.
Dwa miliardy chrześcijan
Zapewne nie tylko mnie najbardziej zainteresowały rozdziały o chrześcijaństwie i współczesnych ruchach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta