Zapotrzebowanie na nowych specjalistów
A by rozszerzyć swoją ofertę edukacyjną dla licencjatów i magistrów, niemal co roku wyższe uczelnie uruchamiają nowe kierunku na studiach podyplomowych.
Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza planuje 14 nowości w roku akademickim 2010/2011. Wśród nowości są m.in. diagnoza i przeciwdziałanie problemom społecznym organizowana przez Wydział Humanistyczny, geologia górnicza czy lotniczy i naziemny skaning laserowy na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska czy marketing i public relations, nowoczesne technologie w kreowaniu wartości dla klienta na Wydziale Zarządzania. W sumie na tej uczelni będą do wyboru 94 kierunki studiów podyplomowych. – Na większości z nich dwudniowe zjazdy odbywają się jeden, dwa razy w miesiącu. Nauka na studiach podyplomowych jest płatna – tłumaczy Bartosz Dembiński, rzecznik uczelni.
Dodaje, że nowości w ofercie studiów podyplomowych na AGH to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. – Uczelnia o tak silnej pozycji jak nasza musi nieustannie monitorować popyt na konkretne kierunki – tłumaczy rzecznik.
Zauważa, że dzięki dobrym kontaktom uczelni ze światem biznesu i przemysłu AGH wie, że kandydatów na te studia nie zabraknie. Uczelnia ma podpisane prawie 200 umów z największymi przedsiębiorstwami. – Przy uruchamianiu nowych kierunków studiów podyplomowych często działamy z nimi w ścisłym porozumieniu – wyjaśnia Bartosz Dembiński.
Menedżerowie cyfryzacji
Politechnika Krakowska też ma w planach uruchomienie kilku nowych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta