Szef może się wycofać, gdy podwładny da zgodę
Pracodawca skutecznie wycofa wypowiedzenie, jeżeli informacja o tym dotrze do pracownika jednocześnie z wypowiedzeniem lub jeszcze przed jego wręczeniem
W pozostałych przypadkach konieczna jest zgoda pracownika.
Wymagana forma pisemna
Umowa o pracę ulega rozwiązaniu m.in. na skutek złożenia przez pracodawcę lub pracownika oświadczenia z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Oświadczenie każdej ze stron stosunku pracy rozwiązujące umowę o pracę powinno mieć formę pisemną.
Oświadczenie pracodawcy rozwiązujące umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony lub też rozwiązujące umowę o pracę bez wypowiedzenia powinno ponadto zawierać przyczynę rozwiązania oraz pouczenie dla pracownika o prawie odwołania się do sądu pracy.
Gdy jest zezwolenie
Zarówno pracownik, jak i pracodawca mogą rozwiązać z zachowaniem okresu wypowiedzenia umowę o pracę zawartą na okres próbny i na czas nieokreślony. Rozwiązaniu z zachowaniem okresu wypowiedzenia podlega także umowa o pracę zawarta na czas określony.
Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta