Listy do „Rzeczpospolitej”: „Utracona cześć ojca Macieja”
Redaktor Semka nie potrafi ukryć satysfakcji z powodu „utraconej czci ojca Macieja”, mojego brata („Rzeczpospolita”, 15 września 2010 r.).
Niskie instynkty są tak silne, że redaktor Semka przyłącza się do ataku swych politycznych przeciwników ze znienawidzonej przez niego „Gazety Wyborczej”. Do duetu hien dziennikarskich z „GW” dołącza zatem trzecia.
Na szczęście są w „Rzeczpospolitej” także rzetelni i uczciwi dziennikarze. Artykuł Agnieszki Rybak („Ojciec dyrektor musi odejść”, „Plus Minus”, 18 września 2010 r.) pokazuje problem ojca Macieja, ale jednocześnie całą jego gigantyczną pracę i poświęcenie. Redaktor Semka rozpoczyna snucie swej opowieści od „cudownych lat dziewięćdziesiątych”, kiedy wszystko rozkwitało i jaśniało. Agnieszka Rybak przypomina, że prawie 20 lat wcześniej, kiedy po maturze (1973 r.) Maciej zaczął działalność opozycyjną, nie było tak słodko i przyjemnie. Edward Gierek rósł w siłę, „ludzie żyli dostatniej”, nikomu nie marzył się cud polskiego papieża i sierpnia 1980. Komuniści kontrolowali wszystko, nie istniał jeszcze KOR. A kiedy wreszcie zaczęły powstawać bardzo kruche ośrodki oporu społecznego (Komitet Obrony Robotników, Ruch Obrony...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta