Są błędy, które dyskwalifikują zdającego kandydata od razu
Jeśli w trakcie egzaminu przekroczysz dozwoloną prędkość o 20 km na godzinę lub zlekceważysz znak „Stop”, oblejesz natychmiast
Pomyślnie skończyłeś szkolenie – szykuj się na egzamin. Składa się on z dwóch części: teoretycznej (test komputerowy lub pisemny) i praktycznej (na placu manewrowym i w ruchu drogowym). Warunkiem przeprowadzenia części praktycznej jest zaliczenie teorii.
Zanim przystąpisz do egzaminu, złóż wniosek o wydanie prawa jazdy z odpowiednimi załącznikami. Ośrodek egzaminowania powinien wyznaczyć termin umożliwiający przeprowadzenie egzaminu w ciągu miesiąca od złożenia wymaganych dokumentów, czyli zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, pomyślnie zdanym egzaminie wewnętrznym i orzeczenie lekarskie.
Dwa błędy w teście
Na egzamin teoretyczny zapiszą cię na konkretny dzień i godzinę. Koniecznie weź ze sobą dowód osobisty! Sprawdź, czy w orzeczeniu lekarskim nie wpisano, że możesz prowadzić pojazd pod warunkiem używania okularów, szkieł kontaktowych, aparatu korygującego słuch itp.
Sprawdzian przeprowadzany jest w formie testu (pytania pochodzą z krajowej bazy pytań egzaminacyjnych). W wypadku najpopularniejszej kat. B kandydaci na kierowców muszą odpowiedzieć na 18 pytań. Można popełnić dwa błędy. Na
udzielenie wszystkich odpowiedzi kandydaci mają maksymalnie 25 minut....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta