Małe przedszkole z wykwalifikowanym
Przedszkolny biznes da się rozpocząć nawet na parterze domu mieszkalnego. Jeżeli tylko lokal spełnia określone przepisami wymagania budowlane i sanitarne
Od ubiegłego roku przepisy ułatwiają tworzenie małych placówek wychowania przedszkolnego. Mogą je zakładać zarówno osoby prywatne, jak i samorządy czy osoby prawne (stowarzyszenia, fundacje, parafie). Nadal w niektórych rejonach kraju znalezienie dla dziecka miejsca nawet w prywatnym przedszkolu jest bardzo trudne, wciąż więc warto się zastanowić nad rozpoczęciem takiej działalności.
Od 1 września 2010 r. obowiązuje w tym zakresie nowe rozporządzenie w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (DzU 2010 r. nr 161, poz. 1080).
Wprowadza ono jednak stosunkowo niewiele zmian. Nadal obowiązuje też korzystna interpretacja Ministerstwa Infrastruktury dotycząca braku konieczności zgłaszania zmiany przeznaczenia lokalu w starostwie (co nie znaczy, że w każdym wypadku obejdzie się bez wizyty w starostwie, o czym piszemy dalej).
Zespół albo punkt
W placówkach, które rozporządzenie w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego określa jako zespół przedszkolny, dzieci mogą przebywać tylko w niektóre dni tygodnia. Natomiast w punktach wychowania przedszkolnego zajęcia są prowadzone przez cały rok szkolny. W obu wypadkach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta