Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zyski z akcji i surowców

17 lutego 2011 | Moje pieniądze | Bartosz Mszyca
Na czym można było najwięcej zarobić
źródło: Rzeczpospolita
Na czym można było najwięcej zarobić
Kto przygotował najzyskowniejsze struktury
źródło: Rzeczpospolita
Kto przygotował najzyskowniejsze struktury

Niemal 19 proc. w skali roku pozwolił zarobić produkt strukturyzowany Fortis L Fix Everest powiązany z WIG20. Najwyższą przeciętną stopę zwrotu osiągnęły struktury oferowane przez grupę Kredyt Banku

Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez portal Structus.pl, spośród 314 produktów strukturyzowanych, które wygasły w 2010 r., zysk przyniosły 152, stratę – dziewięć, a 153 zakończyły się zwróceniem klientom zainwestowanego kapitału. Co najmniej 5 proc. zysku dało 87 produktów, 10 proc. i więcej zysku – 54, natomiast zarobek z 21 struktur wyniósł co najmniej 15 proc.

W czołówce najlepszych produktów znalazły się: Fortis L Fix Everest (18,66 proc. zysku, bez podatku), Asy Parkietu (BRE Bank, zysk 20 proc., ale od tej inwestycji klienci musieli zapłacić 19-proc. podatek Belki), Mocca (New World Alternative Investments, 15,6 proc., bez podatku) oraz dwie edycje produktu Speedway (Wealth Solutions, każdy przyniósł po 15 proc., bez podatku).

Co ciekawe, NWAI przygotował też produkt o nazwie Food 3, powiązany z koszykiem trzech towarów rolnych: kukurydzy, pszenicy i soi; okazał się on najgorszą inwestycją zakończoną w 2010 roku. Klienci, którzy dwa i pół roku temu zdecydowali się na zakup tej struktury, stracili 20 proc. kapitału.

Kilka możliwych dat zakończenia

– Generalnie najlepsze wyniki przyniosły produkty strukturyzowane powiązane z rynkami akcji i surowców. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku ogromne znaczenie miał czas rozpoczęcia inwestycji. Wiele z omawianych struktur wystartowało w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8855

Spis treści
Zamów abonament