Tydzień na rynku świadectw udziałowych
Tydzień na rynku świadectw udziałowych
Kolejny tydzień na rynku świadectw udziałowych minął pod znakiem urlopowego zastoju -- zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.
W punktach dystrybucji frekwencja utrzymała się na poziomie ubiegłego tygodnia, bank wydawał 50--60 tys. tych papierów wartościowych dziennie. Do końca mijającego tygodnia, według moich obliczeń, wydano około 16, 2 mln świadectw udziałowych.
PKO BP obawia się jesiennego wzrostu popularności programem NFI. Gdyby miały sprawdzić wyniki badań sprzed wakacji -- że świadectwa odbierze 90 proc. uprawnionych (ok. 24 mln) , to by oznaczało, że na wrzesień, październik oraz część listopada przypadłoby około 7 mln świadectw do odbioru. Kolejek można się spodziewać już we wrześniu, a być może nawet w końcu sierpnia, gdy przyjdzie czas na zaopatrzenie dzieci do szkoły: wtedy wiele rodzin uświadomi sobie, że -- nawet licząc obecne niezbyt wysokie ceny na rynku wtórnym -- na jednym świadectwie można zarobić 75 -- 80 zł.
Mniej niż w poprzednim tygodniu zdematerializowano świadectw udziałowych, nie udało się także pobić dziennego rekordu, który wtedy padł -108 tysięcy. Maksymalną w tym tygodniu liczbę przyjętych przez depozyt świadectw -- 90 tys. , zanotowano 1 sierpnia, ale średnia dzienna wyniosła nieco ponad 60 tysięcy. W sumie do końca mijającego tygodnia, jak szacuje Teresa Rogalska,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta