Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inni też na dłużej wyjadą w góry

20 września 2011 | Prawo i praktyka | Grażyna Ordak

Przywilej dodatkowego wypoczynku mają także inni zatrudnieni

Chodzi o takie profesje, gdzie kilka dni więcej urlopu wiąże się z wyższym stażem pracy lub szczególnie uciążliwymi obowiązkami. Takie prawo mają m.in. pracownicy socjalni. Na podstawie art. 121 ust. 3 ustawy z 12 marca 2004 o pomocy społecznej (tekst jedn. DzU z 2009 r. nr 175, poz. 1362 ze zm.)

zagwarantowano im urlop dodatkowy (dziesięć dni). Ale przysługuje on tylko takiemu, który jest zatrudniony w ośrodku pomocy społecznej lub w powiatowym centrum pomocy rodzinie, a do jego obowiązków należy praca socjalna i przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych.

Ponadto musi nieprzerwanie i faktycznie wykonywać te zadania na tym stanowisku co najmniej pięć lat, a możliwość skorzystania z urlopu pojawia się raz na dwa lata. I tu pracownicy dostrzegają pewną niedogodność związaną z terminem jego udzielania. Co do zasady wynikającej z tego przepisu kolejne takie wolne pracodawca może dać dopiero po upływie dwóch lat od zakończenia poprzednich wydłużonych wakacji....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9035

Spis treści
Zamów abonament