Polacy wciąż się bogacą
Firmowe programy emerytalne staną się standardem – mówi Sławomir Łopalewski prezes Nordei Życie
Rz: Z krajów Europy Środkowo-Wschodniej Nordea Życie jest obecna tylko w Polsce. Czy planujecie wzmocnić pozycję w regionie?
Sławomir Łopalewski: Polska, mimo że wciąż jeszcze ma wiele do nadrobienia, jest znacznie bliższa skandynawskiemu modelowi działania, opartemu na zorientowaniu na klienta. Reszta rynków tej części Europy wciąż w większym stopniu skupia się na dystrybutorach niż klientach docelowych. To wpływa na hamowanie zainteresowania Czechami, Słowacją czy Węgrami ze strony naszych centrali w Kopenhadze i Sztokholmie. Nie słyszałem o planach rozwoju na tamtych rynkach. Mamy za to opracowaną strategię rozwoju dla Polski.
Na przykład poprzez przejęcie Warty i TU Europa?
Jako grupa dysponujemy środkami, które są dwa razy większe od całego systemu bankowego w Polsce i z definicji zawsze jesteśmy zainteresowani dobrymi okazjami. Jednak zakupu ani Warty, ani TU Europa nie rozważamy.
Jakie są zatem wasze plany?
W rozwoju polskiego rynku ubezpieczeń życiowych, na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta