Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szybka reakcja pracodawcy bardzo wskazana

24 listopada 2011 | Prawo i praktyka | Michał Synowiec

Przeświadczenie pracownika o byciu ofiarą nękania czy zastraszania wynika często ze słabej odporności na krytykę szefa. Od zwykłych nieporozumień, urażonych ambicji czy stresu związanego z pracą do psychicznego terroru droga jest jeszcze daleka

Nie wszystkie sytuacje konfliktowe w miejscu pracy zakwalifikujemy jako mobbing. Nie jest zatem jego przejawem uzasadniona, rzeczowa krytyka działań pracownika przez przełożonego. Nawet jeśli podwładny odbierze ją negatywnie, nie może jej traktować jako nękania czy zastraszania.

Gdyby natomiast ta opinia była połączona z użyciem wulgarnych czy obraźliwych słów lub gestów wobec pracownika, przerywaniem jego wypowiedzi czy rozsiewaniem plotek pod jego adresem, sytuacja może wyglądać inaczej.

Wykazuje nękany

Mobbing w miejscu pracy ma być rozumiany jako przejaw przemocy, psychicznego znęcania się nad pracownikiem, a niekiedy i terroryzowania go,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9089

Wydanie: 9089

Spis treści
Zamów abonament