Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wszystkie zaległe wakacje przeciągną się do końca września

21 grudnia 2011 | Prawo i praktyka | Grażyna Ordak

Urlopy wypoczynkowe z poprzednich lat można wybrać do końca września 2012. Tak uważa resort pracy. Przeciwnego zdania jest Główny Inspektorat Pracy

Zdaniem GIP – w myśl zmienionego od 1 stycznia 2012 art. 168 k.p. – tylko wakacje z 2011 r. będzie wolno wykorzystać do końca września. Pozostałe niewybrane dawne urlopy trzeba zrealizować do końca marca, czyli zgodnie z dotychczasowym brzmieniem art. 168 k.p.

Nie ma wyjaśnień

Takie zamieszanie jest skutkiem braku przepisów przejściowych w ustawie z 16 września 2011 o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców (DzU nr 232, poz. 1378, dalej ustawa deregulacyjna). To ona wydłużyła okres na skorzystanie z wakacyjnej zaległości z końca marca w art. 168 k.p. w obecnym brzmieniu do  końca września w znowelizowanej postaci tego przepisu. Nowelizacja kodeksu pracy zacznie obowiązywać od 1 stycznia  2012.

Brak tych regulacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9112

Wydanie: 9112

Spis treści
Zamów abonament