Jak pisać uwagi do projektu planu
Przedłożenie stanowiska do rozwiązań zaproponowanych przez organ planistyczny pozwala na uczestnictwo w konstruktywnym dialogu na temat przyszłego kształtu obszaru, na którym przedsiębiorca ma np. zamiar inwestować
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miał w intencji ustawodawcy stanowić podstawowy instrument polityki planistycznej. Jako że jego uchwalenie co do zasady nie jest obowiązkiem gminy, w praktyce inwestor częściej ma styczność z decyzją o warunkach zabudowy.
Niemniej prace nad planami miejscowymi trwają i dlatego warto wiedzieć, jakie działania podjąć, by dać sobie szansę rzeczywistego wpływu na ich efekt. Może to być istotne dla przedsiębiorców.
Na różnych etapach
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym stwarza kilka możliwości, począwszy od złożenia wniosków do planu, którego projekt nie został jeszcze opracowany, przez udział w dyskusji publicznej nad projektem planu wyłożonym do publicznego wglądu, po zgłoszenie pisemnych uwag do tego projektu.
Należy pamiętać, że skorzystanie z każdej z tych możliwości jest ograniczone w czasie i wymaga bieżącego monitorowania procedury planistycznej. Za najistotniejszą z nich trzeba przy tym uznać zgłoszenie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta