PFRON może zażądać zwrotu wydatków ze środków zfron
Miejsce faktycznego pełnienia przez podwładnego dyżuru w zakładzie lub w innym punkcie wyznaczonym przez szefa ma istotne skutki. Za ten pełniony w domu nie ma wynagrodzenia
- Mamy status zakładu pracy chronionej. W 2011 r. przeznaczyliśmy część pieniędzy zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (zfron) uzyskanych do 31 grudnia 2010 r. na wyposażenie stanowiska osoby niepełnosprawnej. W ciągu 30 dni od zapłaty za sprzęt wystąpiliśmy do urzędu skarbowego o wydanie zaświadczenia o pomocy de minimis. Nie dostaliśmy go do końca grudnia ub.r. Co miesiąc urząd skarbowy przysyłał pismo o przesunięciu terminu jego wydania.
Czy w takim wypadku musimy zwrócić do 20 stycznia br. do PFRON pieniądze zgromadzone do 31 grudnia 2010 r., pochodzące m.in. ze zwolnień PIT-4, które zostały wydane i wykorzystane zgodnie z rozporządzeniem w sprawie zfron? Czy też może kwota, jaką przeznaczyliśmy na wyposażenie stanowiska pracy, zostanie uznana za wydaną do 31 grudnia 2011 r. i nie będzie podlegała zwrotowi do PFRON? Jedynym warunkiem, jakiego nie możemy dotrzymać, jest właśnie brak zaświadczenia o pomocy de minimis.
Z odpowiedzi, jaką Organizacja OBPON.ORG uzyskała 14 grudnia 2011 r. z Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta