Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeden na 2 tysiące mieszkańców

07 maja 2012 | Prawo | cyran

POMOC SPOŁECZNA. Pracownik socjalny zatrudniony w gminie w pełnym wymiarze czasu pracy powinien obsługiwać nie więcej niż 50 rodzin

Limity zatrudnienia pracowników socjalnych określa ustawa o pomocy społecznej.

W wyniku jej nowelizacji, która weszła w życie 3 maja 2011 r., art. 110 ustawy otrzymał nowe brzmienie. Stanowi on, że ośrodek pomocy społecznej zatrudnia pracowników socjalnych proporcjonalnie do liczby ludności gminy w stosunku jeden pracownik socjalny zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy na 2 tys. mieszkańców. Może też zatrudniać ich proporcjonalnie do liczby rodzin i osób samotnie gospodarujących, objętych pracą socjalną, w stosunku: jeden pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy na nie więcej niż 50 rodzin i osób samotnie gospodarujących.

– Wskazanie maksymalnej liczby osób lub rodzin, którą może zająć się jeden pracownik socjalny, pozwoli na właściwe wykonywanie pracy socjalnej i umożliwi objęcie rzeczywistą opieką wszystkich potrzebujących – wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację poselską Jarosław Duda, wiceminister pracy i polityki społecznej.

Wydanie: 9225

Wydanie: 9225

Spis treści
Zamów abonament