Regulamin może być ważniejszy od kontraktu
Niełatwo wyplątać się z prawnych więzów łączących nas z firmą telekomunikacyjną. Czasem okazuje się to bardzo kosztowne
Decydując się na zakup telefonu i podpisanie umowy z 0kreślonym operatorem, sprawdźmy, czy będziemy mogli ją rozwiązać przed upływem terminu obowiązywania i jakie warunki musimy spełnić, aby było to możliwe (zwłaszcza czy firma będzie miała prawo żądać od nas kary umownej). Nie zawsze informacje takie znajdziemy w samej umowie, często zapisane są one w regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych i dlatego tak ważne jest, aby się z nim zapoznać. Może z nich wynikać np., że termin wypowiedzenia wynosi 30 dni, ale trzeba go liczyć od końca danego cyklu rozliczeniowego.
Przykład
Abonent A składa wypowiedzenie umowy na początku sierpnia, a abonent B wypowiada operatorowi umowę 24 sierpnia (w firmie telekomunikacyjnej, z którą podpisane są umowy, obowiązuje miesięczny cykl rozliczeniowy). Obydwie umowy w takiej sytuacji rozwiążą się dopiero pod koniec września.
Oczywiście zawsze istnieje możliwość rozwiązania umowy za porozumieniem stron.
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta