Kłopoty z działalnością komisji
Ochrona ZDROWIa | Trudno będzie o opinie w sprawie błędów medycznych. Oczekiwanie na odszkodowanie może być długie
Katarzyna nowosielska
Choć nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta, która wprowadziła komisje do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych, obowiązuje ponad siedem miesięcy, pacjenci dopiero zaczynają się do nich zgłaszać. Odszkodowań w nowym trybie mają bowiem prawo dochodzić tylko poszkodowani w szpitalu po 1 stycznia 2012 r.
100 tys. zł maksymalnie otrzyma poszkodowany za zakażenie lub uszkodzenie ciała
Do działającej przy wojewodzie śląskim Wojewódzkiej Komisji do spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych trafiło do tej pory 21 spraw. To rekord w skali kraju.
– Od początku działania komisji we Wrocławiu wpłynęło 14 wniosków o ustalenie zdarzenia medycznego, z czego trzy zostały zwrócone z powodu braków formalnych – mówi Alicja Haczkowska, przewodnicząca Komisji.
Do komisji w Warszawie wpłynęło 17 wniosków o ustalenie zdarzenia medycznego – mówi Tomasz Pietrasieński z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
300 tys. zł mogą otrzymać spadkobiercy zmarłego na skutek błędu lekarza
Podobnie jest w innych województwach: wpłynęło w nich po kilka,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta